CUSTOMER & SALES SUPPORT SPECIALIST

Posted at 11/03/2018

Talent Reserve aplica Adauga la favorite
Despre compania angajatoare:
“Inca din 2005, TSG se ocupa de distribuirea si gestionarea cardurilor euroShell pentru companiile care efectueaza transport international de marfuri si persoane, inlesnind plata combustibilor, a taxelor de drum si a altor servicii complementare transportului.
De peste 12 ani, am ales sa fim de partea transportatorilor din Romania, sa fim adevarati parteneri, sa le oferim un serviciu pe care sa il simta superior, un serviciu care sa se regaseasca in productivitatea afacerilor lor. Sa fim cu adevarat orientati catre business-ul transportatorilor si sa aducem valoare reala adaugata in afacerile lor.
Misiunea TSG este de a oferi suport complet transportatorilor din Romania, pentru ca acestia sa devina mai performanti in ceea ce fac zi de zi si sa oferim managerilor din transporturi relaxarea necesara pentru a-si creiona si creste propriul business.
Viziunea noastra este de a fi un brand responsabil, transparent si puternic orientat catre client. Brandul nr.1 in ceea ce priveste orientarea catre client.”
Obiectivul postului:
Sa ofere suport privind derularea contractelor cu clientii companiei, asigurand calitatea serviciilor si satisfactia clientilor privind serviciile si produsele contractate. Sa ofere suport reprezentantilor de vanzari in procesul pre si post vanzare.
Principalele obiective si responsabilitati pe care le presupune postul:
Vei raspunde solicitarilor clientilor privind intrebari si situatii intampinate (telefonic si pe e-mail) ;
Vei formula solutionarea situatiilor clientului ;
Vei colabora intern cu colegi din alte departamente pentru a propune solutii – atunci cand va fi necesar ;
Vei pastra evidenta solicitarilor clientilor in sistemul special alocat;
Vei oferi suport echipei de vanzari si altor departamente din companie, inclusiv rapoarte sau prezentari.

Cerinte:
Energie, responsabilitate, orientare spre rezultate;
Bune abilitati de comunicare clara a unui mesaj (verbal si scris);
Capacitate de a fi calm/a si a aborda cu rabdare persoane diverse, de a empatiza si a fi asertiv/a, capacitate de a negocia cursuri de actiune;
Capacitatea de a lucra in echipa, de a comunica cu tact si de a respecta parerile celorlalti;
Orientare catre respectarea regulilor, in echilibru cu capacitatea de a decide in mod independent si creativ modalitati de abordare a unor situatii ad hoc;
Gandire structurata, logica;
Buna gestionare a timpului si organizarea activitatii;
Abilitati privind lucrul cu aplicatii software de business, sau cel putin Word, Excel si Outlook;
Cunostinte de limba engleza: scris si vorbit, cel putin nivel intermediar;
Studii superioare absolvite.
Ce se ofera:
Companie cu mediu placut de lucru si modalitate de relationare non-formala, deschisa, fara constrangeri procedurale rigide;
Pachet salarial foarte competitiv;
Pachet atragator de beneficii totale
Valabil Inca 229 de zile
Industrie Administrativ / Logistica , Auto / Echipamente , Import - export, Petrol / Gaze, Transport / Distributie
Numar pozitii disponibile 1 pozitie disponibila
Localitatea București [București]
Nivel cariera Middle

Talent Reserve

We enable companies’ management to run their businesses better by providing the right people and by increasing management awareness of the human factor in any company’s success or failure.

We are doing so by providing the right talent and through programs that help management in better candidate’s assessment and new employee’s integration in their teams and organizations.

We also endeavor to present our agency website’s readers with fresh and insightful news, tips and practices they can make use of in approaching the hr issues on our BLOG.

The candidates can find the open vacancies and apply for on the CAREER page.

Most recent
Fox News