REPREZENTANT VANZARI (BATERII/ UPS/ DATA CENTERE/ GENERATOARE)

Posted at 16/12/2017

Talent Reserve aplica Adauga la favorite
Pentru unul din cei mai cunoscuti integratori de Data Centere, Data Centere Mobile si sisteme de Power Back-up, si un furnizor bine cunoscut de echipamente de electro-alimentare de siguranta: UPS-uri, Generatoare, Baterii, Redresori., recrutam persoana potrivita pentru postul de Reprezentant vanzari (baterii, UPS, data centere, generatoare), job locat in Bucuresti.

Responsabilitati:
• Identificarea, prospectarea si urmarirea de clienti si proiecte relevante
• Promovarea si vanzarea solutiilor, echipamentelor si serviciilor companiei
• Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
• Intocmirea de oferte de vanzari si urmarirea lor la clienti (stabilire intalniri, prezentari, negocieri, contracte etc)
• Documentare cu privire la produsele vandute, noutati ale producatorilor, tendinte tehnice sau comerciale ale pietei, presa de specialitate
• Status-ul ofertelor/proiectelor. Raportarea catre Directorul de Vanzari a status-ului vanzarilor, ofertelor si proiectelor aflate in lucru si a clientilor prospectati
• Urmarirea si indeplinirea Obiectivelor de vanzari stabilite impreuna cu Management-ul companiei
• Deplasari in teritoriu pentru intalniri cu clientii si colaboratorii companiei.
Profil:
• Experienta in vanzari de minim 3-5 ani
• Experienta in pregatirea de oferte tehnice si comerciale, intalniri clienti, negocieri, urmarirea si implementarea contractelor si proiectelor
• Absolvent studii superioare
• Capacitate de a lucra in conditii de sarcini multiple ce necesita prioritizare
• Abilitati de comunicare verbala si scrisa, abilitati de relatii cu clientii
• Disponibilitate pentru program prelungit, dar flexibil si pentru deplasari in tara
• Limba engleza nivel mediu / avansat
• Personalitate placuta, dinamica, deschisa, comunicare fluenta
• Cunostinte avansate Office Windows (Word, Excel).
• Permis de conducere categoria B
• Buna cunoastere a principalelor produse si solutii Tema Energy – reprezinta un avantaj
Experienta de vanzari in domeniile Power Supply, Climatizare sau Data Centere – reprezinta un avantaj.
Valabil Inca 11 zile
Industrie Proiectare civila / industriala, Telecomunicatii, Vanzari, Constructii / Instalatii , IT Hardware
Numar pozitii disponibile 1 pozitie disponibila
Localitatea București [București]
Nivel cariera Senior
Limbi straine Engleza - Avansat

Talent Reserve

We enable companies’ management to run their businesses better by providing the right people and by increasing management awareness of the human factor in any company’s success or failure.

We are doing so by providing the right talent and through programs that help management in better candidate’s assessment and new employee’s integration in their teams and organizations.

We also endeavor to present our agency website’s readers with fresh and insightful news, tips and practices they can make use of in approaching the hr issues on our BLOG.

The candidates can find the open vacancies and apply for on the CAREER page.

Most recent
Fox News