REPREZENTANT VANZARI TRANSPORT & LOGISTICA – AIR & SEA

Posted at 12/12/2017

Talent Reserve aplica Adauga la favorite
Pentru un jucator in domeniul de servicii integrate de logistica – pentru transporturi maritime, aeriene, terestre, feroviare, proiecte cargo, depozitare etc – cu acoperire globala si cu focusare pe zona Marii Negre si Europa Centrala si de Est, recrutam doi REPREZENTANTI VANZARI – transport maritim si aerien pentru completarea echipei din BUCURESTI, eventual Constanta.

Responsabilitati:

Se informează în legătură cu piața relevantă: potențiali clienți, proiecte, tendințe noutăți, etc

Prospectează piața, identifică și abordează potențialii clienți

Stabilește și participă la întâlniri cu prospecții precum și cu clienți actuali în vederea creșterii volumului vânzărilor

Identifică nevoile și propune soluțiile optime pentru clienți

Promovează brandul companiei și o reprezintă cu responsabilitate

Realizează targetul agreat (vânzări, număr de vizite, acoperire zonă etc)

Urmărește încasările

Completează cu regularitate datele în baza de dare, menține o evidență clară a clienților, vânzărilor, rezultatelor

Profil:

Persoana pro-activa, entusiasta pentru un rol de vanzari, deschisa, cu orientare catre atingrea rezultatelor si catre succes,

Experienta anterioara obligatorie in domeniul vanzari in industria logistica (transport maritim / aerian)

Cunostinte bune de limba engleza – scris si vorbit

Bune abilitati de comunicare si persuasiune

Cunoștințe privind procesul de vânzare

Orientare către rezultate, atingerea targetelor

Orientare către client, bune abilități de gestionare a relației cu clientii (capacitate intelectuala, capacitatea de a construi eficient relatii)

Disciplina, perseverență

Abilități de comunicare exprimare clara a ideilor, opiniilor informatiilor factuale, cu tact si răbdare

Ce se ofera

Posilbilitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti proactivi si performanti

Conditii de munca de standard superior

Viziune si politica de dezvoltare a afacerii bazate pe integritate, profesionalism, respect pentru legislatie, parteneri de afaceri si angajati

Flexibilitate

Pachet de compensatii atractiv, care stimuleaza performanta in vanzari
Valabil Inca 263 de zile
Industrie Administrativ / Logistica , Naval / Aeronautic, Transport / Distributie, Vanzari
Numar pozitii disponibile 2 pozitii disponibile
Localitatea București [București]
Nivel cariera Senior
Limbi straine Engleza - Mediu

Talent Reserve

We enable companies’ management to run their businesses better by providing the right people and by increasing management awareness of the human factor in any company’s success or failure.

We are doing so by providing the right talent and through programs that help management in better candidate’s assessment and new employee’s integration in their teams and organizations.

We also endeavor to present our agency website’s readers with fresh and insightful news, tips and practices they can make use of in approaching the hr issues on our BLOG.

The candidates can find the open vacancies and apply for on the CAREER page.

Most recent
Fox News