REPREZENTANT VANZARI ZONA, VEST

Posted at 22/11/2017

Talent Reserve aplica Adauga la favorite
Compania angajatoare, un producator de componente si adezivi pentru mobila, cu prezenta pe piata internationala.

Recrutam persoana potrivita pentru postul de REPREZENTANT VANZARI ZONA, VEST (JUD. TM, AR, CS, MH, GJ, HD, AB). Candidatii pot fi locati in oricare dintre aceste judete.

Responsabilitati:

Se informează în legătură cu piața relevantă: potențiali clienți, proiecte, tendințe noutăți, etc

Prospectează piața, identifică și abordează potențialii clienți

Stabilește și participă la întâlniri cu prospecții precum și cu clienți actuali în vederea creșterii volumului vânzărilor

Identifică nevoile și propune soluțiile optime pentru clienți

Promovează brandul companiei și o reprezintă cu responsabilitate

Realizează targetul agreat (vânzări, număr de vizite, acoperire zonă etc)

Urmărește încasările

Completează cu regularitate datele în CRM, menține o evidență clară a clienților, vânzărilor, rezultatelor

Profil:

Studii superioare absolvite

Experiență anterioară în vânzări B2B

Cunoștințe privind procesul de vânzare

Orientare către rezultate, atingerea targetelor

Orientare către client, bune abilități de gestionare a relației cu clientii (capacitate intelectuala, capacitatea de a construi eficient relatii)

Disciplina, perseverență

Abilități de comunicare exprimare clara a ideilor, opiniilor informatiilor factuale, cu tact si răbdare

Abilitate de închidere a vanzarii

Cunoștințe limba engleză

Permis de conducere B de minim 3 ani, fără incidente cu disponibilitate de deplasare în zona alocată
Valabil Inca 25 de zile
Industrie Prelucrarea lemnului / PVC, Productie, Vanzari
Numar pozitii disponibile 1 pozitie disponibila
Localitatea Timișoara [Timiș]
Nivel cariera Senior
Limbi straine Engleza - Avansat

Talent Reserve

We enable companies’ management to run their businesses better by providing the right people and by increasing management awareness of the human factor in any company’s success or failure.

We are doing so by providing the right talent and through programs that help management in better candidate’s assessment and new employee’s integration in their teams and organizations.

We also endeavor to present our agency website’s readers with fresh and insightful news, tips and practices they can make use of in approaching the hr issues on our BLOG.

The candidates can find the open vacancies and apply for on the CAREER page.

Most recent
Fox News